ТАУЖНА МИЛА….

У ці літні дні село Таужне відзначило 260-річчя з дня заснування.

Біла сільської ради було багатолюдно. Тут зібралися і дорослі, і малі.
Було чимало гостей.
Свято розпочали учні місцевої загальноосвітньої школи масовим дійством.

Урочистості відкрив сільський голова Леонід Іванович ТРАЧУК. Він привітав односельців та гостей зі святом, а голова ветеранської організації Т.Г. Смілянець розповіла чимало цікавих фактів
з історії рідного села.

З нагоди 25-ої річниці Незалежності України та 260-ої річниці з часу першої писемної згадки про село Таужне було висаджено кущ калини біля сільської ради.

Усіх присутніх привітали піснею "Таужна мила", яку виконали автори Леонід ТРАЧУК та Ярослав СМІЛЯНЕЦЬ.

Також усіх таужненців із Днем села привітали Почесний житель села В.Н. Кучер, заступник командуючого ЧКО, осавул Марина ДЖУС, Казавчинський сільський голова Сергій МАНЗЮК.

Так, рішенням Таужненської сільської ради високого звання "Почесний житель села" удостоєно поетесу-землячку Оксану Іванівну МАЛІНОВСЬКУ. Про неї кажуть: "Це наша Леся Українка". Оксана Маліновська твердо стоїть на ногах і пише свою сторінку в історії рідного краю та вже видала три збірки поезій. Відтак, сільський голова Л.І. Трачук вручив їй посвідчення та стрічку з написом "Почесний житель с.Таужне".

Напередодні свята керівник територіальної громади підписав розпорядження про відзначення найдостойніших жителів села Грамотами, Подяками та цінними подарунками.

Так, у цей святковий день було визначено наймолодшого жителя села - Тарасика ПАХОЛОКА.

Вшановано довгожительок: 94-річну О.М. Глинчак та 93-річну М.В. Скрипник.

Теплі слова прозвучали на адресу Михайла Федоровича і Марії Григорівни КУШНІР, які живуть у парі 64 роки. Одночасну було відзначено і "золоті пари". Це - Антон Ісакович та Надія Макарівна РИБЧАКИ, Олексій Назарович та Ольга Никифорівна СОКОЛЮКИ, які відзначили 50-річчя подружнього життя.

"Людиною року-2016" визнано Г.Т. Смілянець - директора сільського Будинку культури.

У номінації "Краща багатодітна родина" було визнано переможцями сім`ї Проданчуків, Петриків та Рижих.

А Роман ЯНАКІ - учень 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Таужне, став кращим у номінації "Обдарована дитина". Відтак, фермер А.П. Козарчук сам зголосився придбати подарунок школяреві і свою обіцянку стримав. Він вручив Роману мобільний телефон.

Також у цей святковий день було визначено і "Кращих аграріїв". Ними виявилися брати І.В. та В.В. Кучери. А керівників фермерського господарства "Колос" В.І. Смілянця та приватного підприємця П.Ф. Хамуляка названо "Кращими меценатами". А "Кращим підприємцем" визнано С.А. Заграничну.

Звання "Кращий двір" присвоєно Вільховатському лісництву, керівником якого є О.П. Милаш. Відзначено і кращих квітникарок. Ними стали Н.Г. Кроть та О.І. Миколайчук.

Почесне звання "Майстер "Золоті руки" присвоєно місцевому жителю В.І. Лихенку.

Крім того в цей літній, сонячний і святковий день було названо і кращих вишивальниць - М.Д. Хитрук, Ю.В. Маліновська та М.В. Футоранська.

У різних номінаціях стали кращими: учитель початкових класів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. села Таужне О.О. Видойний, завідуюча дошкільним навчальним закладом "Сонечко" І.В. Дідур, медична сестра лікарської амбулаторії села А.В. Кобилівська, художній керівник сільського Будинку культури М.М. Олійниченко, спеціаліст-бухгалтер сільської ради О.В. Хамуляк, працівниця відділення поштового зв’язку Л.Д. Усатюк, продавець магазину Л.С. Лихенко, фармацевт аптеки В.І. Терземан, а також бібліотекар М.В. Семко.

За меценатство та активну участь у житті села виконавчий комітет сільської ради висловлює вдячність В.М. Статніку, В.І. Смілянцю,  А.П. Козарчуку та П.Ф. Хамуляку.  А будівельній бригаді у складі В.І. Клименчука, Ю.Д. Гончара та В.В. Видойного вручено Подяку.

Такі ж відзнаки отримали учасники виставки хлібопекарських виробів Г.О. Козарчук, Г.Ф. Ковальчук, Г.І. Колєснік, Є.Ф. Глібоцька, К.Т. Проворотня, О.М. Проворотня та Л.В. Лихенко.

Змістовну концертну програму підготували аматори художньої самодіяльності сільського Будинку культури, вихованці дитячого садка "Сонечко", а також колектив "Золота осінь" Казавчинського сільського Будинку культури, а вели її ведучі Тимур СМІЛЯНЕЦЬ та Настя БАЛАН. Грав зведений духовий оркестр сільських Будинків культури Казавчина і Таужного.

На атракціонах розважалася дітвора. Їх усіх пригостили морозивом.

Також відбулася товариська зустріч з футболу між командами Таужного і Благовіщенська, яка закінчилася з рахунком 5:5.

 

  

  

Наталія ВІКТОРОВА

Фото Ярослава ТРАЧУКА